Firmy transportowe – spedycja – logistyka

Transport spedycja logistyka jest obecnie nieodłączną częścią dobrze funkcjonującej gospodarki. Firm przewozowych jest coraz więcej, ale przybywa również zleceń. Wybór odpowiedniego usługodawcy zagwarantuje dotarcie towaru na miejsce w odpowiednim czasie. Przede wszystkim liczą się rzetelni i profesjonalni pracownicy, którzy sprawią, że produkt zostanie bezpiecznie, bez żadnych uszkodzeń, przetransportowany do wyznaczonej lokalizacji.

Transport krajowy i międzynarodowy

W zależności od specjalizacji firmy, dostępne są na rynku zarówno transporty krajowe, jak i międzynarodowe. Transport krajowy najczęściej obejmuje zasięgiem teren całej Polski. Wiele firm jest obecnie wyposażona w system śledzenia i kontroli pojazdów GPS, dzięki któremu istnieje możliwość śledzenia przebiegu transportu na ekranach komputerów. W przypadku transportu międzynarodowego, warto zwrócić uwagę, czy samochody przewozowe posiadają certyfikaty EURO 6.

Logistyka

W ramach wykonywanych usług kompetentny personel firmy zajmie się doborem najbardziej korzystnych dla klienta rozwiązań logistycznych oraz zapewni dogodny sposób przesyłania towarów, a wszystko po to, by przesyłka bezpiecznie trafiła do celu. Odpowiednio przeszkolony zespół pracowników pomoże przygotować niezbędne dokumenty, dopilnuje formalności oraz zaplanuje najbardziej optymalną trasę i odpowiedni środek transportu.

Przewóz ładunków niebezpiecznych

W przypadku przewozu ładunków niebezpiecznych warto zainteresować się, czy dana firma świadczy usługi transportu zgodnie z konwencją ADR. Ponadto, system jakości SQAS (Safety and Quality Assessment System) zagwarantuje najwyższy standard bezpieczeństwa i jakości. W tego typu przypadkach niezwykle ważni są odpowiednio przeszkoleni kierowcy, którzy mają wiedzę o tym, w jaki sposób należy postępować z ładunkami niebezpiecznymi oraz w razie konieczności stosują się do planu działań zapobiegawczych i zaradczych.

Transport logistyka- Spedycja

Jest to przewóz i dostawa towarów wykonywane przez przedsiębiorstwo przewozowe. Wiele firm oferuje niezawodność dostawy oraz możliwość kontroli przewożonego ładunku. Ponadto mają do dyspozycji szeroką bazę aut, m.in. samochody z naczepami typu plandeka, o zabudowie kontenerowej, o zabudowie izotermicznej/ chłodniczej, z windą, z HDS-em, odkryte, niskopodwoziowe, wywrotki. Możliwa jest zarówno spedycja krajowa, jak i międzynarodowa. Wiele firm transportowych oferuje m.in.: opiekę doświadczonych spedytorów 24h/7 dni, przewozy towarów bez wymiany palet, ciągłość systemu pracy przez cały rok, tygodniowy system rozliczeń w ruchu krajowym, jasny i precyzyjny system rozliczania tras, w który wlicza się paliwo i opłaty drogowe, a także atrakcyjne pakiety ubezpieczenia OCP i jako dodatek np. karty paliwowe w korzystnych cenach.

Transport spedycja logistyka – transport chłodniczy

W zależności od potrzeb zleceniodawcy, firmy oferują również usługi w transporcie chłodniczym. Nowoczesne samochody typu chłodnia gwarantują zachowanie odpowiedniej temperatury w czasie przewozu. Zarówno u kierowców jak i w przypadku ogółu pojazdów transportowych wymagane są certyfikaty i badania niezbędne do przewozu żywności. W przypadku przewozu żywności, usługi powinny być wykonane według standardów HACCP (tzn. Analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności).

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.