Ile kosztuję transport ?

Ile kosztuje transport – stawki

Ile kosztuje transport – stawki. Obecnie firmy oferują kompleksową obsługę przewozu ładunków i są w stanie wykonać ją właściwie niezależnie od wagi i gabarytów. Zważywszy na znajomość rynku i wysoką specjalizację firm pojawiają się coraz atrakcyjniejsze stawki oraz dostosowanie do wszelkich systemów logistycznych.

Większość firm posiada także ubezpieczenie ładunku na każde zdarzenie w spedycji i transporcie.

Ceny transportu

Ceny transportu są uzależnione od specyfiki zlecenia i najczęściej wyznacza się je indywidualnie. Poniższe zestawienie ma charakter orientacyjny i będzie się różniło w zależności od firmy. Transport na terenie kraju wykonywany przez firmę jest uzależniony od obciążenia oraz wielkości auta. Cena waha się pomiędzy 1,30 zł a 2, 50 zł za kilometr.

Firmy zajmujące się transportem towarowym najczęściej realizują również przeprowadzki. W przypadku transportu towarowego cena za 1 kilometr wynosi:

Od 0 kg do 500 kg – 1,30 zł/ km

Od 500 kg do 1000 kg – 1,40 zł/km

Od 1000 kg do 1500 kg – 1,50 zł/ km

Od 1500 kg do 2500 kg – 1,80 zł/km

Od 2500 kg do 3500 kg – 2,00 zł/km

Od 3500 kg do 6000 kg – 2,50 zł/km

Cena uzależniona jest od: pojemności auta, ładowności, często również ilości palet euro, długości przestrzeni ładunkowej, rodzaju zabudowy. Transport ciężarowy obejmuje również nierzadko ryczałt brutto za przewozy lokalne oraz do 300 km, w tym opłata za postoje.

Transport przeprowadzki – cennik

Samochód o pojemności 20 m3 oraz dwie osoby do pracy to najczęściej 200 zł za pierwszą godzinę i 100 zł za każdą następną godzinę.

Samochód o tej samej pojemności 20 m3 wraz z trzema osobami do pracy będzie kosztował około 250 zł za pierwszą godzinę oraz 120 zł za każdą następną godzinę. 

Koszt samochodu o pojemności 40 m3 wraz z czterema osobami do pracy wyniesie 400 zł za pierwszą godzinę oraz 180 zł za każdą następną godzinę.

Ile kosztuje transport – stawki

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy obejmuje przewóz produktów świeżych, mrożonych i towarów przemysłowych w temperaturze (w zależności od propozycji firmy) od -24 do +4 stopni. Nowoczesne samochody w wielu firmach wyposażone są w podwójne agregaty i ścianę grodziową, dzięki którym możliwe jest ustawianie różnych temperatur w ładowni. Niektóre z firm udostępnia również dla swoich klientów magazyny chłodnicze, w których możliwe jest przechowywanie towarów na miejscach paletowych.

Ceny transportu chłodniczego

Niektóre z firm różnicują swoje ceny w zależności od tego, czy współpraca jest stała, obejmująca cotygodniowe zlecenia, czy tylko sporadyczna. Przy stałych zleceniach ceny zaczynają się od 1,50 zł/km, a jeśli jednak są to zamówienia okazjonalne, wówczas koszty zaczynają się od 2 zł/km.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.