Jaki wózek transportowy wybrać ?

Jaki wózek transportowy wybrać?

Jaki wózek transportowy wybrać? Wybór odpowiedniego wózka transportowego nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale jeżeli dobierzemy go właściwie do naszych potrzeb znacznie usprawnimy pracę naszego przedsiębiorstwa, zachowując przy tym porządek i mobilność działań.

Obecnie rynek oferuje sprzęt najwyższej jakości, który jest w pełni dostosowany do specyfiki pracy. Zakup wózka transportowego jest najczęściej inwestycją na lata, więc warto na początku sprecyzować swoje potrzeby tak, by wybrać ten, który okaże się dla nas najkorzystniejszy podczas pracy.

Jaki wózek transportowy wybrać – Rodzaje 

Istnieją różne rodzaje wózków transportowych, które można podzielić przede wszystkim ze względu na ich konstrukcję. Wyróżnia się: wózki taczkowe, platformowe, corletty, wózki do beczek i butli, półkowe, wózki narzędziowe, skrzyniowe, na pojemniki euro, wywrotnice oraz transportowe jokery. Ważne jest, by optymalnie dostosować cechy takie jak: specyfikacja preferowanego ładunku, nośność i zwrotność wózków do potrzeb działalności gospodarczej w celu jak najlepszego usprawnienia pracy zakładu.

Dobór wózka ze względu na układ pomieszczeń

Aby odpowiednio dobrać wózek do zadań w naszym przedsiębiorstwie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na topografię terenu, układ pomieszczeń oraz rodzaj przestrzeni. Aby usprawnić transport zwróćmy uwagę również na to, jak rozmieszczane są opakowania, kartony, maszyny i inne elementy oraz czy nie będą one przeszkadzać w prowadzeniu wózka.

Zwrotny wózek dwukołowy

przyda się do wąskiego i ciasnego pomieszczenia, w którym jest wiele zakamarków.

Natomiast czterokołowy wózek platforma z obrotowymi kółkami sprawdzi się wtedy, gdy musimy przewieźć duże ładunki i kartony o sporych gabarytach i znacznej wadze.

Z kolei do przewożenia drobiazgów w małych opakowaniach lub jeśli chcemy pakować towar do kartonów, wówczas najlepszym wyborem będzie kilkupoziomowy, mały wózek półkowy.

Wózki transportowe taczkowe

na dużych, pompowanych oponach znajdą zastosowanie wtedy, gdy trzeba po drodze pokonywać wysokie i ostre progi, np. przy rozwożeniu towaru do knajp i sklepów. Taki sprzęt poradzi sobie z prawie każdą przeszkodą. Ponadto rozładunek bądź załadunek średniej wielkości opakowań, zgrzewek, kartonów czy skrzynek dzięki dwukołowcom nie sprawi już problemu.

Wózki corletty sprawdzą się w sklepach z odzieżą czy butami, w których transport objętościowo dużych opakowań czy zużytych kartonów jest codziennością. Wózki corletty zabezpieczają towar przed zsunięciem się i są w stanie pomieścić kilkadziesiąt średniej wielkości kartonów i opakowań.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich narzędzi do usprawnienia pracy przedsiębiorstwa to ponad połowa sukcesu. Decydując się na wózki transportowe, zwróćmy uwagę na topografię terenu, po którym trzeba będzie się nimi poruszać. Jeśli teren okaże się szczególnie wymagający, warto zaopatrzyć się w wózki z pompowanymi oponami. Co więcej, równie ważny jest rodzaj przewożonego ładunku, wielkość opakowań, kartonów, skrzynek, przestrzeń oraz zakamarki, do których trzeba będzie dotrzeć podczas pracy z wózkiem.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.