Przeprowadzka a opóźniony odbiór lokalu

Przeprowadzka a opóźniony odbiór lokalu

Przeprowadzka a opóźniony odbiór lokalu. Chociaż przy zmianie mieszkania wszyscy chcielibyśmy tego uniknąć, to niestety często zdarza się, że deweloperzy nie dotrzymują przewidzianego w umowie deweloperskiej terminu zdania lokalu. Powodem tego mogą być różne sytuacje. Deweloper może po prostu nie ukończyć budowy we wcześniej założonym terminie lub też może ją ukończyć, jednakże opóźnia się uzyskanie pozwoleń użytkowania. Co wówczas zrobić?

Oczywiście sprawa wydaje się prostsza, jeśli nabywcy mimo wszystko mogą już zamieszkać w nowym lokalu. Nie ponoszą oni kosztów związanych z wynajmem innego miejsca, a jedynie czekają na dopełnienie formalności. Gorzej jest wówczas, gdy budowa się opóźnia, a razem z nią opóźnia się przeprowadzka, którą planowaliśmy od dłuższego czasu. Wtedy jednym z rozwiązań jest możliwość magazynowania rzeczy.

Przeprowadzka a opóźniony odbiór lokalu

Magazynowanie rzeczy – sejf boksy

Jeśli musimy na czas opóźnionego odbioru lokalu przechować gdzieś nasze mienie, jedną z możliwości jest wykorzystanie tak zwanych sejfboksów. Jest to zespół pomieszczeń dostępnych przez cały rok w pełnym wymiarze godzin – 24h/7 dni w tygodniu. Pomieszczenia te charakteryzują się zróżnicowaną wielkością, najczęściej od 1m3 do 10m3, i przeznaczone są do przechowywania wszelkiego rodzaju mienia zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy. Okres wynajmu to najczęściej minimum jeden miesiąc lub więcej. Tego typu magazyny self-storage, dobrze już znane w Europie Zachodniej oraz w USA, stają się coraz bardziej popularne również w Polsce. Są to magazyny samoobsługowe z pomieszczeniami o różnej wielkości, które dostępne są pod wynajem. Możemy w nich przechować niemal całe wyposażenie naszego mieszkania, które z przyczyn od nas niezależnych musimy gdzieś ulokować, zanim odbierzemy klucze do swojego wyczekiwanego lokalu. W magazynach typu self-storage zmieszczą się m.in.: meble, sprzęt sportowy, ubrania, dokumenty i inne.

Jak długo można przechowywać rzeczy w magazynach?

Nie musimy się martwić, jeśli jeszcze nie wiemy, o ile dokładnie opóźni się odbiór naszego nowego lokalu. Firmy dystrybuujące magazyny oferują najczęściej możliwość wynajmu krótkoterminowego (miesiąc) oraz długoterminowego (kilka lat). Cena w przybliżeniu wynosi między 32 a 50 złotych netto miesięcznie za 1 m2 wynajmowanej powierzchni. Może się różnić w zależności od metrażu i czasu wynajmu.

Co z bezpieczeństwem mienia?

Producenci i dystrybutorzy gwarantują bezpieczne przechowywanie naszych rzeczy na czas oczekiwania przeprowadzki do nowego lokalu i nie tylko wtedy. W rzeczywistości zawsze, gdy nie wiemy, gdzie ulokować część naszego dobytku (np. sprzęty wykorzystywane tylko sezonowo, takie jak: narty, snowboardy) możemy skorzystać z wynajmowanych pomieszczeń magazynowych. Wykonane są one w taki sposób, by nie dopuszczały wilgoci i tym samym chroniły rzeczy przed ich zniszczeniem. Ponadto, magazyny objęte są polisą ubezpieczeniową oraz całodobową ochroną, która niweluje ryzyko kradzieży.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.