Przeprowadzamsie.pl Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami, a my im bliżej, tym jesteśmy bardziej zestresowani? Możemy skutecznie wpłynąć na spokojny przebieg tego ważnego przedsięwzięcia, jeśli tylko odpowiednio wcześnie się do niego przygotujemy. Nadrzędną zasadą jest to, by nie zostawiać przygotowań na ostatnią chwilę. Lepiej przemyśleć sobie zawczasu, jak zaplanujemy zmianę lokum, niż stresować się już w trakcie, że coś idzie nie po naszej myśli.

Na szczęście jest coraz więcej miejsc, które służą nam radą w przygotowaniach do przeprowadzki. Internet pełen jest informacji, jak się do niej przysposobić i o czym pamiętać. Pojawia się coraz więcej blogów transportowych oraz poradników. Oczywiście najlepiej jest, gdy wiadomości zasięgamy w sprawdzonym źródle, a takim są z pewnością strony internetowe specjalistycznych firm przeprowadzkowych.

Zaplanować, czyli?

Przede wszystkim musimy określić, jaki dystans dzieli nas od obecnego mieszkania do nowego lokum. Jeśli już to zrobimy, zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie przewieźć rzeczy na własną rękę, czy konieczne będzie wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Do przewozu mebli można wykorzystać przyczepkę samochodową, ale trzeba wówczas bardzo uważać, żeby nic nie uległo zniszczeniu. Tym bardziej, jeśli mamy do przewiezienia rzeczy duże, ciężkie bądź kruche (antyki, fortepian, sprzęt elektroniczny) warto zgłosić się o pomoc do specjalistów. Zanim jednak to zrobimy, określmy, czy rzeczywiście chcemy przetransportować wszystkie przedmioty. Być może część z nich nie jest już nam potrzebna, wówczas lepiej oddać je znajomym lub wystawić na portalach aukcyjnych.

Pakowanie

Na początku najlepiej spakować rzeczy, z których korzystamy tylko od czasu do czasu, np. odzież sezonowa lub niektóre książki. W ten sposób liczba przedmiotów do spakowania zmaleje, a my nie będziemy musieli na nowo szukać w pudłach rzeczy, które co i raz są nam potrzebne. Co istotne, książki i cięższe akcesoria należy zapakować w stosunkowo małe kartony tak, by można je było bez trudu podnieść. Następnie kartony należy opisać, żeby wiedzieć, co, gdzie się znajduje oraz wypełnić je gazetami, folią, pianką lub innymi miękkimi materiałami. 

Niedługo przed opuszczeniem obecnego mieszkania, spakujmy pościel i materace oraz przygotujmy ręczniki, które na nowym miejscu od razu będą gotowe do użytku. Aby zaoszczędzić czas na szukaniu najpilniejszych rzeczy, do bagażu podręcznego zapakujmy: czajnik, garnek, sztućce, herbatę czy kawę.

Pakowanie ubrań i tkanin

Najprostszym sposobem jest zapakowanie ich w worki, dzięki czemu tego typu bagaż staje się lżejszy i zajmuje mniej miejsca. Problem jest jednak w typ, że ubrania bardzo się wtedy gniotą, a i worki nie są najtrwalszym materiałem. Może więc lepiej jednak zdecydować się na kartony. Jeśli dobrze złożymy nasze rzeczy, zajmą one mniej miejsca i przede wszystkim nie pogniotą się tak jak w workach. Do pościeli i większych domowych tkanin świetnie sprawdzą się worki próżniowe, natomiast garnitury, płaszcze, żakiety najlepiej przewozić w specjalnych pokrowcach.

Wyposażenie kuchni

W przypadku pakowania tak kruchego tworzywa jak szkło, ceramika czy porcelana należy zachować szczególną ostrożność. Każdy egzemplarz dobrze jest owinąć gazetą, miękkim materiałem lub folią bąbelkową, a później ułożyć talerze jeden na drugim tak, by zajęły mniej miejsca. Garnki można wypełnić drobniejszymi rzeczami, takimi jak przyprawy, natomiast sztućce warto ułożyć przylegająco do siebie i  w ten sposób złożone komplety skleić taśmą.