Przeprowadzki Niemcy – Warszawa

Przeprowadzki Niemcy Warszawa

przeprowadzka do niemiec

Niemcy

 

Choć mówi się, że Niemcy to państwo wygodne do życia i uporządkowane, nie można zapomnieć, że jest to duży i zróżnicowany kraj. Nie wszędzie czynsz będzie tak wysoki jak w Monachium, ale nie wszędzie też zarobimy tyle co w tym mieście. Inaczej żyje się w Berlinie, a inaczej w Lipsku. Niemcy składają się w końcu z 16 landów, które charakteryzują się szerokimi uprawnieniami wewnętrznymi. Znaczy to tyle, że landy, inaczej kraje, różnią się pod względem ordynacji podatkowej, systemu edukacji, prawodawstwa czy gospodarki. Dobrze jest więc dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu, do którego zamierzamy się
przeprowadzić, a nie opierać się na stereotypach dotyczących Niemiec w ogóle.

 

Praca w Niemczech

Pamiętajmy, że regiony mogą różnić się także pod względem zarobków. O ile w Niemczech zarabia się
względnie dużo, pensje we wschodniej części kraju mogą być niższe od zachodniej nawet o 40%.
Przykładowo w Monachium stopa bezrobocia wynosi jedynie 3%, a na różnych portalach ogłoszeń o pracę jest wiele. Całość jednak nie wygląda tak pięknie, jeśli weźmie się pod uwagę ogromną konkurencję na rynku.

Niemiecki system kształcenia opiera się na ścisłym wyspecjalizowaniu obywateli, którzy dosyć wcześnie ukierunkowani zostają na konkretne zawody. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej najpierw podpisać umowę o pracę, a dopiero później myśleć o przeprowadzce. Stosunkowo łatwo znaleźć pracę w dziale elektryki, budownictwa, pomocy domowej czy informatyki.

Wynajęcie mieszkania w Niemczech

W Monachium wynajęcie mieszkania zaczyna się od 2500 Euro, przy czym trzypokojowe lokum to koszt około 5000 Euro opłat startowych, jeśli wliczyć by w to kaucję i prowizję dla biura nieruchomości. Biorąc pod uwagę inne, w porównaniu do poprzednich stosunkowo „drobne” wydatki jak meble czy transport – cały kosztorys zamknie się w 6000 Euro. Jeżeli
wiec nie mamy pokaźnych oszczędności, lepiej nie wynajmować mieszkania bez gwarancji pracy.

Jakie dokumenty zabrać ?

Najważniejszy dokument w nowym miejscu zamieszkania to oczywiście dowód osobisty –nie ma co do tego żadnych wątpliwości, ale przed wyjazdem lepiej upewnić się, czy zaraz nie przestanie być aktualny. Zabieramy ze sobą także akt urodzenia oraz wszelkie dyplomy i zaświadczenia potwierdzające nasze kompetencje. Powinny one zostać przetłumaczone na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego. Jako obywatele Unii Europejskiej Polacy nie muszą starać się o specjalne pozwolenia, żeby zacząć pracę. Jednak podobnie jak w większości krajów członkowskich, aby pozostać w Niemczech dłużej niż trzy miesiące należy
uzyskać pozwolenie na pobyt.

Zameldowanie procedury

Jeśli jesteśmy zdecydowani na stałe zamieszkanie w Niemczech musimy się zameldować. Procedury tej dokonuje się w urzędzie miasta i w większości miejsc jest ona bezpłatna. Wyjątek stanowi Hamburg, w którym proces zameldowania kosztuje około 6 Euro. W tym przypadku będziemy potrzebować: dowodu osobistego lub paszportu, wypełnionego formularza meldunkowego, umowę najmu lub kupna mieszkania. Wymagane dokumenty mogą nieznacznie się różnić w zależności od landu. Ubiegając się o pracę musimy także złożyć wniosek o wydanie karty podatkowej w urzędzie skarbowym. Dzięki niej pracodawca
wie, gdzie odprowadzić podatek.

Garść informacji: Niemcy (inaczej Republika Federalna Niemiec) należą do Unii Europejskiej, strefy Schengen, ONZ, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), G7 oraz G20.

Walutą w tym kraju jest Euro. Z 82 milionami mieszkańców Niemcy są najludniejszym państwem UE, zaraz po stanach Zjednoczonych stanowią drugi najbardziej popularny cel migracji na świecie.

Uzyskaj bezpłatne wycenę Przeprowadzki międzynarodowej !

Jest to szybkie, proste i bezpłatne. Otrzymasz darmowe wskazówki odnośnie swojej międzynarodowej przeprowadzki do Niemiec.

Przeprowadzki Niemcy Warszawa – Wycena – https://www.przeprowadzamsie.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe/ 

Przeprowadzki warszawa |Przeprowadzki Niemcy|Przeprowadzki Szwajcaria| Przeprowadzki Hiszpania|Przeprowadzki Francja|Przeprowadzki Holandia|Przeprowadzki Szwecja|Przeprowadzki Dania|Przeprowadzki Włochy|Przeprowadzki Norwegia Przeprowadzki Niemcy Warszawa.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.