Przewóz komputerów, serwerowni i sprzętu elektronicznego

Komputery, serwerownie

Przewóz komputerów. Wiadomo, że komputery nie należą do najtańszych sprzętów, dlatego ich transport trzeba zorganizować tak, by nie uległy uszkodzeniu. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w karton o odpowiedniej wielkości i grubości. Im grubsza tektura, tym lepiej, dlatego że uchroni ona nasz komputer przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem wilgoci. Zwłaszcza wilgoci trzeba się wystrzegać, gdyż jest ona częstą przyczyną zwarć i korozji.

Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny laptop, czy pokaźniejszych rozmiarów komputer PC – owijamy go kilkakrotnie folią bąbelkową. Każdy z elementów owijamy osobno, dlatego też najpierw odkręcamy monitor od podstawki. Podobnie rzecz się ma z myszką i klawiaturą oraz każdym dodatkowym elementem – dyskiem zewnętrznym bądź stacją dokującą. Każdą z paczek oklejamy taśmą. Do woreczka strunowego lub małego kartonika wkładamy śrubki oraz kable i je zaklejamy. Zanim włożymy owinięte folią elementy do pudła kartonowego, wcześniej wykładamy jego spód gąbką, styropianem lub specjalnym wypełniaczem włożonym w foliowe torebki. Wewnątrz pudełka każdy element oddzielamy od siebie dodatkowym styropianem bądź też kartonem. Pozostałą wolną przestrzeń zapełnić należy folią lub wypełniaczem. Całość pudła dokładnie zaklejamy.

Nic nie zaszkodzi, a może dużo pomóc, jeśli zamieścimy na pudełku naklejkę z napisem: „ostrożnie” lub „góra-dół”. Wówczas osoby odpowiedzialne za przewóz będą wiedziały, że należy się z tym sprzętem obchodzić wyjątkowo ostrożnie.

W żadnym wypadku nie zostawiamy kartonu z komputerem „luzem” w pojeździe. Najlepiej ustawić go na specjalnej macie antypoślizgowej lub też przytwierdzić do ściany samochodu specjalnymi pasami transportowymi. Nie można też stawiać na ten karton żadnego innego pakunku. Kiedy dostarczymy już komputer na miejsce i wniesiemy go do nowego mieszkania, należy poczekać kilka godzin, aby wyrównała się temperatura sprzętu. Dopiero po tym czasie będzie on zdatny do użytku.

Przewóz komputerów – bezpieczeństwo

Jeśli planujemy przetransportować komputer do innego miasta, za granicę bądź też sprzętu do przewiezienia jest znacznie więcej niż jeden egzemplarz, lepiej zatrudnić specjalistyczną firmę. Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż profesjonalny przewoźnik potrafi obchodzić się z tego typu sprzętem, a ponadto ma odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje ewentualną szkodę. Cena przewozu komputera jest zależna od jego wymiarów, wagi oraz od długości trasy, na jaką planowany jest transport.

Podobnie rzecz się ma z transportem serwerowni. Nie da się ukryć, że z całego przewozu elektroniki, relokacja serwerowni zdaje się najbardziej wymagająca, gdyż idące za nią ewentualne szkody wiązałyby się z dużymi stratami finansowymi. Wówczas wynajęcie firmy przewozowej oraz specjalistów do montażu i demontażu, bez których sprzęt mógłby ulec zniszczeniu, wydaje się niemal konieczne. Plusem jest to, że dzięki profesjonalnemu przygotowaniu pracowników, podobny przewóz nie musi trwać długo.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.