Przewóz sprzętu elektronicznego oraz RTV i AGD

RTV i AGD

Przewóz sprzętu elektronicznego oraz RTV i AGD. Należałoby zacząć od tego, że nie warto przewozić sprzętu RTV i AGD na własną rękę, ponieważ ma on najczęściej dość dużą wartość, a uszkodzenie go pod wpływem transportu może nie być objęte reklamacją. Co więcej, taki sprzęt waży co najmniej kilkadziesiąt kilogramów, więc tym bardziej amatorska próba jego przetransportowania może okazać się ryzykowna. Telewizory, lodówki zmywarki, kuchnie są przedmiotami bardzo wrażliwymi na wstrząsy, obicia i upadki.

Przewóz sprzętu elektronicznego oraz RTV i AGD

Przed rozpoczęciem działań najlepiej ocenić, z jakimi dokładnie przedmiotami mamy do czynienia. Specjaliści powinni oszacować ciężar, rozmiar i materiał, z jakiego został wykonany sprzęt; ponadto sprawdzić drogę z mieszkania do samochodu.

Dodatki i akcesoria powinny być wkładane do oddzielnych pudeł, natomiast sprzęt AGD i RTV umieścić należy w szczelnie przylegający do niego profil opakowania, który wypełni wolną przestrzeń między produktem a ścianami pudła. Pozostały drobny sprzęt RTV dobrze jest owinąć w folię bąbelkową. Innymi środkami ochrony elektroniki są: pianka, wielowarstwowe opakowania z papieru, kulki polimerowe.

Zewnętrzne środki bezpieczeństwa podczas transportu to m.in.

poszycie ze sklejki lub desek, mocowanie sprzętu na palecie przy użyciu folii strech, blokada przy pomocy odpowiednich uchwytów i pasków. Elektronikę typu AGD oraz RTV najlepiej przewozić w opakowaniach z tektury gładkiej lub falistej, w wielowarstwowych opakowaniach z papieru, w workach z włókniny lub w sztywnym opakowaniu. Ponadto uszczelki z materiałów amortyzujących zapewnią solidne mocowanie ładunku oraz jego ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Według zasad transportu AGD należy na opakowaniach umieścić specjalne oznaczenie towarów kruchych.

Przygotowanie sprzętu do załadunku i przewozu powinno się odbywać następująco:

Lodówkę i zamrażarkę należy opróżnić z produktów spożywczych, rozmrozić i wysuszyć (mrożonki zapakować do specjalnych toreb termoizolacyjnych); pralkę odłączyć od zasilania, a następnie spuścić wodę z węży; drobne i delikatne elementy RTV pakujemy w jeden, przynajmniej trzywarstwowy karton, zaś wnętrze zabezpieczamy folią lub papierem; okablowanie i piloty najlepiej zapakować razem ze sprzętem, aby ich nie pogubić; wszelkie wystające ze sprzętu elementy należy odłączyć, aby uniknąć wyłamania części w trakcie przewozu.

Transport samochodowy elektroniki jest uniwersalnym rozwiązaniem i umożliwia dostarczenie towaru „od drzwi do drzwi”.

Przewóz sprzętu elektronicznego oraz RTV i AGD

Firma przeprowadzkowa zadba o to, by pojazd był odpowiednio dobrany w zależności od właściwości ładunku, potrzeb klienta, trasy przewozu oraz by spełniał wszystkie normy sanitarne oraz techniczne. Dobrze jest, jeśli usługi transportowe wykorzystują system zabezpieczeń antykradzieżowych oraz system nawigacji GPS.

Jeśli chodzi o pewność i bezpieczeństwo, Stowarzyszenie ds. Ochrony Przewożonych Ładunków TARA, do którego może należeć wybrana firma transportowa, minimalizuje ryzyko uszkodzenia i utraty sprzętu AGD podczas jego przewozu. Istnieje również certyfikat podmiotu gospodarczego AEO, który potwierdza, że dana firma spełnia standardy bezpieczeństwa przewozu, wymogi prawne oraz jest godnym zaufania i wypłacalnym partnerem.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.