Przeprowadzki Warszawa - przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzka mieszkania – jak się przygotować?

Przeprowadzka mieszkania to stresujący czas dla całej rodziny. Aby ułatwić sobie jej przebieg, warto zaplanować ją z dużym wyprzedzeniem. Dobrze jest również obmyśleć zmianę mieszkania krok po kroku, bo dobry plan znacznie pomoże nam w sprawnym przeniesieniu do nowego lokum. Nawet jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli, to z dobrą organizacją oszczędzimy sobie czasu i niepotrzebnych zmartwień.

O czym pamiętać przy planowaniu przeprowadzki?

Na początku spróbujmy sobie odpowiedzieć, ile czasu tak w przybliżeniu zajmie nam przeniesienie się do nowego mieszkania. Oczywiście im szybciej, tym dla nas lepiej, a ideałem byłoby poświęcić temu jeden dzień. W miarę możliwości dobrze jest wziąć na ten czas urlop. Wcześniej zadbajmy jednak o dokumenty – jeśli przeprowadzamy się do nowego miejsca zamieszkania musimy powiadomić o tym odpowiednie urzędy oraz instytucje, a także wymienić dowód osobisty. Następnie warto zająć się takimi sprawami jak podłączenie internetu w nowym miejscu, podpisanie umowy z dostawcami gazu i prądu. Jeśli zaś jest to przeprowadzka do wynajmowanego mieszkania, wówczas ilość obowiązującej nas dokumentacji nie jest aż tak duża.

Co zabrać ze sobą, a co zostawić? Sposób na tanie przeprowadzki

Zmiana mieszkania jest dobrą okazją do posegregowania naszych rzeczy. Mamy wtedy możliwość, żeby przejrzeć, uporządkować i przede wszystkim zdecydować, co jest nam potrzebne, a czego należałoby już się pozbyć. Dzięki temu ograniczymy ilość rzeczy, którą będziemy musieli przetransportować, a tym samym obniżymy koszty naszej przeprowadzki.

Przeprowadzka mieszkania – Co z pakowaniem?

Na pewno nie odkładajmy tej czynności na ostatnią chwilę. Przemyślane pakowanie pozwoli nam uniknąć przynajmniej części bałaganu w nowym miejscu i pozwoli znacznie szybciej znaleźć potrzebne rzeczy. Zanim jednak zajmiemy się przygotowywaniem tego, co mamy zabrać, zadbajmy o kartony w różnych rozmiarach. Przydadzą się również inne materiały pakowe, takie jak: folie ochronne, duże worki, taśmy.

Najlepiej podzielmy rzeczy na kategorie tak, aby nie wrzucać ich przypadkowo do pudeł, a następnie tematycznie zapakowane kartony podpiszmy, np. ubrania, szkło, kosmetyki. Dla ułatwienia dopiszmy na pudłach nazwę pomieszczenia, do którego mają trafić – to pomoże przenoszącym osobom od razu zanosić je w odpowiednie miejsca.

Cennik przeprowadzek – usługi przeprowadzkowe

Możemy również skorzystać z usług firm przeprowadzkowych. W Warszawie ceny rozpoczynają się od 50 zł za godzinę pracy pracownika. Najczęściej podczas wyceny indywidualnej ustalany jest koszt usług takich jak: przewóz rzeczy, transport mebli, itp. Cena zależy wówczas m.in. od liczby zaangażowanych pracowników, dystansu przewozu, dostępności wind.

Ceny w przybliżeniu:

60 zł – wynajęcie samochodu z kierowcą

70 zł – samochód + kierowca pomagający przy załadunku i rozładunku

90 zł – samochód + dwuosobowa ekipa

Przeprowadzki mieszkań

Dla przykładu: koszt przeprowadzki mieszkania o powierzchni 30 metrów kwadratowych wyposażonego w szafę ubraniową, stół, cztery krzesła, łóżko, około 20 kartonów z rzeczami, telewizor, sprzęt audio, pralkę, lodówka, z uwzględnieniem windy oraz dojazdu pod klatkę schodową – wynosi około 420 złotych (przy pracy dwóch pracowników; szacowany czas realizacji wynosi 4 godziny).

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.